Astebururako planak 2021-05-14

Zer plan astebururako?

Zer plan astebururako?
Astebururo bezala bertsoaz gozatzeko hainbat aukera egongo dira Euskal herriko zenbait txokotan. Eman begi kolpe bat agendako bertso saioei eta ez galdu bertaratzeko aukera!

OSTIRALA, maiatzak 14

Donostia
Bilintxen menda hamabostaldia
Ordua: 19:00 / Lekua: Imanol Larzabal (Lugaritz Kultur Etxea)
Bertsolariak: Andoni Egaña, Beñat Gaztelumendi, Maialen Lujanbio, Alaia Martin
Gai-jartzaileak: Joxerra Garzia

Gernika-Lumo
Liliak Loratzen
Ordua: 19:00 / Lekua: Elai-Alai Txiki
Bertsolariak: Aitor Etxebarriazarraga, Asier Galarza, Koldo Gezuraga, Aissa Intxausti

Arrasate
Gipuzkoako Eskolarteko Bertsolari Txapelketa
Ordua: 19:00 / Lekua: Kulturate
Bertsolariak: June Aiestaran, Amets Aizpurua, Lide Arregi, Sustrai Goenaga, Jon Mendiluze, Uxue Ostolaza
Gai-jartzaileak: Asier Iriondo

Zalla
Bertso marrazki saioa
Ordua: 19:00 / Lekua: Zallako zine aretoa
Bertsolariak: Sustrai Colina, Onintza Enbeita, Oihana Iguaran, Etxahun Lekue
Protagonistak: Beñat Amezaga, Aitziber Ibarguen

Bera
"Erik eta Win" emanaldia
Ordua: 18:30 / Lekua: Kultur Etxea
Protagonistak: Ander Lizarralde Jimeno, Unai Muñoa, Aitor Atxega, Imanol Kamio


LARUNBATA, maiatzak 15

Bilbo
Udabarriko Bertso Saioak
Ordua: 13:00 / Lekua: Santutxuko Karmelo plaza
Bertsolariak: Ibon Ajuriagojeaskoa, Amets Arzallus, Onintza Enbeita, Julio Soto

Agurain
Arabako Eskolarteko Bertsolari Txapelketa. 14-18 urte artekoen finala eta "Bertsoa Bizi Gazte" eguna
Ordua: 10:00 / Lekua: Harresi Aretoa
Bertsolariak: Maddi Agirre, Hegoi Amabizka, Gari Arexolaleiba, Beñat Cano, Eukene De los Aires, Danel Herrarte

Hondarribia
Plaza librea
Ordua: 11:30 / Lekua: Guadalupe
Bertsolariak: Aitor Mendiluze, Anjel Mari Peñagarikano

Antzuola
"Ez da kasualitatea" bertso-saio musikatua
Ordua: 18:30 / Lekua: Estalitako patioa
Bertsolariak: Maddalen Arzallus, Onintza Enbeita, Oihana Iguaran, Alaia Martin
Protagonistak: Araitz Bizkai, Gari Otamendi
Gai-jartzaileak: Saroi Jauregi

Larraul
Bertso jarrien kantaldia
Ordua: 18:00 / Lekua: Parkeko belardia (euriarekin, zimitarioan)

Irurtzu
Aixita Bertso Sariketa
Ordua: 17:30 eta 19:45 / Lekua: Kultur Etxea
Bertsolariak: Saioa Alkaiza, Iker Gorosterrazu, Xabi Igoa, Eli Pagola, Maddi Ane Txoperena, Imanol Uria
Gai-jartzaileak: Zigor Gartzia "Zian"

Gamiz-Fika
Jaietako bertso-saioa
Ordua: 18:00 / Lekua: Fika
Bertsolariak: Ibon Larrazabal "Larra", Jone Larrinaga, Etxahun Lekue, Fredi Paia

Astigarraga
San Isidro eguna
Ordua: 10:30etako mezaren aurretik / Lekua: Eliza
Bertsolariak: Andoni Egaña, Sebastian Lizaso

Zarautz
Arraio Irratiaren urteurrena, irratien arteko bertso-saioa
Ordua: 18:00 / Lekua: Putzuzulo Gaztetxea
Bertsolariak: Paula Amilburu, Markel Eizagirre, Mikel Iturriotz Etxaniz, Ane Zuazubiskar Iñarra

Morlans
Morlans auzoko kultur asteburua
Ordua: 18:00 / Lekua: Leire plaza (euriarekin, Amaraberri eskolako karpapean)
Bertsolariak: Sustrai Colina, Maialen Lujanbio
Gai-jartzaileak: Iker Iriarte Iribar


IGANDEA, maiatzak 16

Azpeitia
Bertso urtie_Bertso-saio musikatua
Ordua: 17:30 / Lekua: Sanagustin kulturgunea
Bertsolariak: Miren Amuriza, Beñat Gaztelumendi, Jon Maia, Alaia Martin
Protagonistak: Araitz Bizkai, Gari Otamendi
Gai-jartzaileak: Iker Iriarte Iribar

Eskoriatza
"Erradikalak ginen" emanaldi berezia
Ordua: 19:00 / Lekua: Antzokia
Protagonistak: Ane Labaka Mayoz, Beatriz Egizabal

Informazioa gehiago eta hurrengo asteetako agenda BDBren agendan.

Albiste gehiago

POTOKASTAK - BERTSO UHINAK 2020-06-29

"Eta zergatik bertsoa?"

POTOKASTAK - BERTSO UHINAK 2020-06-15

Gasteizko teilatu gainean etzanda

POTOKASTAK - BERTSO UHINAK 2020-06-07

Uhinak azulejo txurietan